a a a a
Europol prosi internautów o pomoc przy analizie zdjęć.

Europol prosi internautów o pomoc przy analizie zdjęć.

09.06.2017
Europol zwraca się z prośbą  do internautów o pomoc w rozpoznaniu 20 obiektów, które były widoczne na zdjęciach prezentujących seksualne wykorzystanie dziecka. Nawet najdrobniejsze szczegóły takie jak  marka szamponu, kraj produkcji dywaniku czy model sportowej kurtki mogą stanowić przełom w śledztwie. Każdy ślad może wpłynąć na pomyślną identyfikację ofiar seksualnego wykorzystania lub rozpoznanie miejsca zbrodni. Podczas gdy krajowe jednostki policji kontynuują standardowe działania prowadzące do uchwycenia sprawców oraz udzielenia pomocy ofiarom seksualnego wykorzystania, Europol uruchamia dodatkowo specjalną platformę, za pomocą której, pozostając anonimowym, każdy może przekazać informacje dotyczące 20 kluczowych przedmiotów znajdujących się na miejscu zbrodni.
W wielu przypadkach przełom w śledztwie nastąpił dzięki zidentyfikowaniu przedmiotów na dalszym planie zdjęcia, które stanowiły istotną wskazówkę dla śledczych – oświadczył szef Europolu Rob Wainwright.
"Stop Child abuse- trace an object” jest innowacyjnym projektem Europolu, którego celem jest dotarcie do jak największej liczby osób i poprzez ogólnoświatowy zasięg internetu umożliwienie każdemu współudziału w procesie śledczym i w niesieniu pomocy dla najmłodszych. Rob Wainwright podkreśla, że każdy z nas może pomóc i dostarczyć informacji, które mogą być kluczowe w dotarciu do dziecka i uratowaniu go.  
Więcej informacji jest dostępnych na stronie - http://www.europol.europa.eu/stopchildabuse
Do góry Menu Strony