a a a a
Cyfrowa edukacja - bezpieczne dzieci

Cyfrowa edukacja - bezpieczne dzieci

Szkoła Podstawowa nr 12 i Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu oraz instytut badawczy Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa, zorganizowały 24. listopada konferencję edukacyjną pt. „Uczeń bezpieczny w Sieci”, której celem była popularyzacja idei bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie oraz upowszechnianie i promocja nowoczesnych projektów edukacyjnych.

 

Podczas konferencji przedstawiono szeroki zbiór multimediów (filmy, spoty, e - learning, prezentacje, gra decyzyjna), jak i propozycje działań edukacyjnych, w tym realizowany przez NASK projekt KURSOR - program wsparcia środowiska edukacyjnego (uczniowie, rodzice, pedagodzy, placówki) w procesie wykorzystywania nowych technologii w dydaktyce oraz jedyny w Polsce punkt kontaktowy do zgłaszania nielegalnych i niebezpiecznych treści internetowych Dyżurnet.pl

 

- Bezpieczeństwo dzieci jest bezcenne. Jednym z kluczowych działań prowadzonych przez NASK są projekty dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. Zasadniczą rolę w jego zwiększeniu odgrywa  upowszechnienie wiedzy wśród uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół i rodziców na temat sieciowych zagrożeń – mówi dr Agnieszka Wrońska z NASK - Mamy nadzieję, że współorganizowana przez nas konferencja przybliżyła uczestnikom tematykę odpowiedzialnego, przyjaznego i bezpiecznego korzystania z Internetu oraz nowych technologii.

 

Konferencja składała się z wykładów, w trakcie których uczestnicy mogli zapoznać się z wiedzą na temat prowadzenia zajęć z uczniami przy użyciu różnego rodzaju narzędzi i programów multimedialnych. Konferencji towarzyszyły warsztaty dla uczniów szkoły podstawowej pt. „Cyberprzemoc  - jak sobie z nią radzić”. Odbyło się także przedstawienie interaktywne dla uczniów klas młodszych pt. "Przygody Plika i Foldera w sieci".

 

Istotną wartością spotkania była także integracja środowiska nauczycielskiego wokół cyfrowej edukacji i wymiana doświadczeń z dydaktyki prowadzonej poprzez nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne. Instytut badawczy NASK planuje organizację kolejnych podobnych konferencji we współpracy z samorządami i szkołami.

 

Szczegółowych informacji udziela Kierownik Zespołu Dyżurnet.pl w NASK - Martyna Różycka: tel. kom: +48 608 580 828, tel.: +48 22 380 80 52.

 

 

Do góry Menu Strony