a a a a
Dzień Bezpiecznego Internetu 9 lutego 2010

Dzień Bezpiecznego Internetu 9 lutego 2010Obchody Dnia Bezpiecznego Internetu świętowane są z inicjatywy Komisji Europejskiej i mają na celu głównie promocję bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do Internetu.

Organizatorami Dnia Bezpiecznego Internetu w Polsce są Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dzieci Niczyje (FDN), tworzące Polskie Centrum Programu "Safer Internet", od lat prowadzące szereg kompleksowych działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci online. Obchody DBI zostały objęte honorowym patronatem przez Katarzynę Hall, Minister Edukacji Narodowej. Partnerem głównym DBI jest Fundacja Orange.

W tym roku w ramach obchodów DBI odbędzie się konferencja prasowa oraz Forum Dnia Bezpiecznego Internetu oraz prezentacje firm i organizacji zaangażowanych w działania na rzecz bezpieczeństwa w Internecie (w godz. 12.00 - 14.30). Wstęp wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Dla osób, które osobiście nie będą mogły wziąć udziału w konferencji DBI 2010, NASK zapewni transmisję na żywo (streaming), która dostępna będzie na stronie Dnia Bezpiecznego Internetu www.dbi.pl.

Tego dnia rusza również europejska kampania medialna, w Polsce realizowana pod hasłem "Pomyśl zanim wyślesz", przestrzegająca przed nierozważnym publikowaniem prywatnych treści w Internecie.
Do góry Menu Strony