a a a a
Fascynujący świat nauki i nowych technologii

Fascynujący świat nauki i nowych technologii
Podczas pierwszego Festiwalu „Dzień Nauki” organizowanego przez Fundację Nauka i Wiedza we współpracy z Politechniką Warszawską,  Naukową i Akademicką Siecią Komputerową oraz  Wyższą Szkołę Artystyczną zarówno młodzi naukowcy, jak i ich opiekunowie z bogatszym doświadczeniem będą mieli niepowtarzalną okazję nie tylko poznać tajemnice najnowszych technologii, ale też doświadczyć ich na własnej skórze.
            
- Szukamy różnych form edukacyjnych w przybliżaniu nauczycielom, rodzicom i uczniom fascynującego świata nowych technologii oraz nowoczesnej komunikacji. Festiwal nie tylko znakomicie wprowadzi uczestników w tę problematykę, ale przede wszystkim może budzić prawdziwe pasje do naukowego zgłębiania współczesnych problemów, wyzwań i niecodziennych zjawisk – mówi dr Agnieszka Wrońska z Akademii NASK.

Impreza, w której uczestniczą naukowcy z NASK i eksperci z zespołu Dyżurnet.pl - zapewnia pełen przekrój naukowej zabawy – od pokazów, przez eksperymenty, po jedyne w swoim rodzaju przeżycia: wirtualny spacer po trójwymiarowej katedrze czy możliwość wcielenia się w Sherlocka Holmesa za sprawą naukowców z  NASK, którzy pokażą, jak dzięki najnowszym urządzeniom biometrycznym zidentyfikować człowieka nie tylko po siatkówce oka czy odcisku palców, ale też dzięki cechom szczególnym tak nieintuicyjnym, jak  sposób chodzenia. Na stoisku NASK można zobaczyć budowę i działanie bezprzewodowych sieci ad – hoc,  a także system energooszczędnego sterowania siecią IP.

Festiwal odbywa się 14 marca 2014 r. i gościć go będzie Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej. Wszelkie dodatkowe informacje dostępne są na
stronie: http://www.edukator.pl/festiwal,9917.html
Do góry Menu Strony