a a a a
Niemal 6 tysięcy spotkań w Małopolsce na temat zagrożeń w Internecie

Niemal 6 tysięcy spotkań w Małopolsce na temat zagrożeń w Internecie

W poniedziałek 15 września w Krakowie odbędzie się konferencja zorganizowana w ramach projektu edukacyjnego na temat uzależnienia od internetu, adresowanego do dzieci klas 4-6 szkół podstawowych oraz ich wychowawców i rodziców pt. „Zagrożenia w sieci – profilaktyka, reagowanie". Jego realizatorami są Marszałek Województwa Małopolskiego i małopolska policja. Do udziału zaproszeni zostali przedstawiciele Dyżurnet.pl, działającego przy NASK punktu kontaktowego do zgłaszania nielegalnych treści w internecie. 

 

- Nasz udział w panelu na temat funkcjonowania dzieci i młodzieży w sieci, ma związek ze stałą współpracą w projekcie, w ramach której instytut badawczy NASK był współorganizatorem konferencji szkoleniowych dla policjantów. Przeszkoleni pracownicy policji prowadzili spotkania, korzystając także z materiałów opracowanych przez naszych ekspertów – mówi Martyna Różycka z Dyżurnet.pl.

W projekcie wykorzystywano między innymi:
- Materiały z akcji „Zostań znajomym swojego dziecka” realizowanej przez NASK w ramach projektu Komisji Europejskiej SAFER INTERNET - http://www.saferinternet.pl/pl/materialy-multimedialne/3334-zostan-znajomym-swojego-dziecka-projekt-edukacyjny-dla-rodzicow
- Materiały z akcji „Owce w sieci” opracowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Słowacji oraz słowacki Komitet UNICEF, a w Polsce ralizowanej przez NASK w ramach projektu SAFER INTERNET - http://sheeplive.eu/
- Raporty na temat zagrożeń w internecie opracowywane przez Dyżurnet.pl  http://www.dyzurnet.pl/pobierz.html

Zaproszenia do uczestniczenia w tej bezpłatnej konferencji zostały skierowane, między innymi, do nauczycieli za pośrednictwem Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Obecność w panelach dyskusyjnych zapowiedzieli przedstawiciele policji, świata nauki oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Konferencja odbędzie się w siedzibie Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, ul. Herlinga-Grudzińskiego 1. Początek konferencji godz. 10.00.

Projekt edukacyjny „Zagrożenia w Sieci-profilaktyka, reagowanie” realizowany jest w województwie małopolskim od 2012 roku. Podstawowym jego celem jest przekazanie młodzieży zasad bezpiecznego korzystania z sieci internetowej oraz zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zagrożeń związanych z „cyberuzależnieniami”. W  ramach projektu zorganizowano już 3601 spotkań z uczniami, w których wzięło udział 121 353 dzieci z klas 4-6, 436 spotkań z rodzicami (22 270 uczestników) oraz 1743 spotkania z nauczycielami (9492 uczestników).

Do góry Menu Strony