a a a a
Zakup [email protected] - czyli jak wybrać bezpieczny prezent dla dziecka?

Zakup [email protected] - czyli jak wybrać bezpieczny prezent dla dziecka?

Kampania informacyjna pod hasłem „Zakup [email protected]”, przygotowana przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (w skład którego wchodzą: Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) ma na celu uświadomienie obdarowującym, że zakup sprzętu elektronicznego – laptopa, tabletu, smartfonu lub gry, powinien być dokonywany z rozwagą. Technologia niewłaściwie wykorzystywana może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka i jego właściwego rozwoju. Przekaz akcji dotyczy w szczególności takich kwestii, jak zabezpieczenie przed złośliwym oprogramowaniem, ściąganie aplikacji, dostosowanie gier do wieku użytkownika lub stosowanie narzędzi kontroli rodzicielskiej w przypadku młodszych internautów.

- Aby dziecko było bezpieczne korzystając urządzeń mobilnych musi umiejętnie się nimi posługiwać oraz mieć świadomość zagrożeń jakie mogą je spotkać online –  mówi Marta Wojtas z Fundacji Dzieci Niczyje. - Taką świadomość muszą mieć przede wszystkim rodzice, gdy podejmują decyzję o wyborze prezentu – dodaje.

Akcja odbywa się pod patronatem Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Europejskiego Centrum Konsumenckiego. W jej ramach eksperci z PCPSI i zespołu CERT Polska działającego w NASK oraz Europejskiego Centrum Konsumenckiego przygotowali materiały informacyjne z poradami dla dorosłych. Poradnik „Zakup [email protected], wraz z towarzyszącymi mu przekazami kampanijnymi (reklama prasowa, banner internetowy), dostępne są do pobrania na stronie akcji  www.saferinternet.pl/zakupkontrolowany.

- Mamy nadzieję, że dzięki tej kampanii dorosłym łatwiej będzie zatroszczyć się o bezpieczne i konstruktywne wykorzystywanie nowych technologii przez dzieci. Właściwe przygotowanie dzieci do korzystania z komputera czy telefonu komórkowego może uchronić rodzinę od wielu zagrożeń związanych z nowymi technologiami – przypomina Anna Rywczyńska, koordynatorka Polskiego Centrum Programu Safer Internet w NASK.

Akcja ma charakter społeczny, a jej widoczność i dotarcie do dorosłych konsumentów będą możliwe dzięki zaangażowaniu sklepów, centrów handlowych, portali e-commerce i mediów w promocję materiałów informacyjnych. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do włączenia się do akcji.

Więcej informacji na stronie internetowej akcji:

Do góry Menu Strony