a a a a
"Zanim włączysz kompa..." - premiera utworu i teledysku "Sieciaki"

"Zanim włączysz kompa..." - premiera utworu i teledysku "Sieciaki"

W warszawskim klubie OnOff, 28 lipca 2005 r. o godz. 10.00, odbędzie się konferencja prasowa połączona z premierą utworu muzycznego oraz teledysku „Sieciaki”, będącego elementem kampanii społecznej „Dziecko w Sieci” realizowanej przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową w ramach programu Komisji Europejskiej „Safer Internet”.

Premiera „Sieciaków” to zwiastun rozpoczynającej się jesienią kampanii medialnej „Dziecko w sieci”, mającej na celu promowanie bezpiecznych treści i zmniejszenie skali zagrożeń, których źródłem może być Internet. Ogólnopolskie i lokalne rozgłośnie radiowe oraz telewizyjne prezentować będą utwór do końca wakacji. Medialny patronat nad teledyskiem i jego premierą objęła telewizja dziecięca Jetix, która będzie go emitować w programach Jetix i Jetix Play.

Utwór „Sieciaki” przygotowany został przez czołowe postaci krajowej sceny hip-hop, m.in: Numer Raz, Łyskacz (Mor W.A.), Paresłów, DJ Zero. Teledysk wyreżyserował Artur Brzeziński. Utwór zachęca dzieci do bezpiecznego korzystania z Internetu, promuje internetowy projekt edukacyjny „Sieciaki.pl”, serwis dziecięcy „Strefa Wiedzy” w portalu Polska.pl oraz punkt kontaktowy zgłaszania nielegalnych treści - Hotline.

Do góry Menu Strony