a a a a
Poradnik dla moderatorów

Poradnik dla moderatorów

21.01.2020
Prowadzenie portalu, serwisu czy fora internetowego wiąże się z dużą odpowiedzialnością, jaka spoczywa na administratorach i moderatorach, którzy muszą podejmować szybkie reakcje na wpisy publikowane przez użytkowników. Szczególną uwagę należy zwracać na wszystkie treści, które mogą świadczyć o zagrożeniu życia lub zdrowia użytkownika.

Dzięki współpracy zespołu Dyżurnet.pl z administratorami i moderatorami różnych serwisów, a także Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego oraz Linii Wsparcia, prowadzonej przez Fundację Itaka udało się opracować poradnik, w którym można znaleźć wskazówki jak się zachować, gdy natrafimy w sieci na wpisy o charakterze suicydalnym.

Poradnik dla administratorów i moderatorów serwisów internetowych. Wspieranie działań z zakresu prewencji samobójstw skierowany jest przede wszystkim do osób, które muszą podjąć interwencje wobec publikowanych wpisów, ale ze względu na wrażliwość tematu autorzy zachęcają wszystkich użytkowników Internetu do zapoznania się z nim, aby w razie konieczności wiedzieć, jak się zachować i jakie działania podjąć, by być może, uratować komuś życie.

Poradnik można pobrać tutaj.
Do góry Menu Strony